Epeer – Innowacyjna platforma pożyczkowa wykorzystująca sztuczną inteligencję

Epeer Opinie Klientów Firmy

Epper Opinie Klientów

Epeer Opinie Klientów Firmy
Epper Opinie Klientów

Epeer to innowacyjna platforma, wykorzystująca sztuczną inteligencję do łączenia pożyczkobiorców oraz inwestorów. Oferuje pożyczki pieniężne nawet niskich kwot z krótkim okresem kredytowania bez zbędnych formalności.

Firma epeer.pl, która podchodzi w niecodzienny sposób do oceny ryzyka kredytowego podczas udzielania pożyczek. Wykorzystywana przez platformę sztuczna inteligencja podczas udzielania pożyczek, analizuje szereg danych na temat pożyczkobiorcy takich jak m.in. glokalizację, aktywność w social mediach. Taki scoring behawioralny pozwala nawet młodym ludziom bez żadnej historii kredytowej, na otrzymanie pożyczki.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które potrzebują szybkiej, wygodnej oraz niedużej pożyczki gotówkowej. Sam proces udzielenia pożyczki może trwać zaledwie 20 sekund i trzech dotknięć ekranu w smartfonie. Pożyczkobiorca ma do dyspozycji wygodną aplikację na telefon, jak również stronę internetową.

Właścicielem platformy jest epeer sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, przy Alei Bolesława Krzywoustego 4/1, 40-870 Katowice, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy w Katowicach, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000773801, NIP 9542802137, REGON 382664184 z kapitałem zakładowym w wysokości 235 300,00 zł, wpłacony w całości.

Ile i na jak długo można pożyczyć pieniądze?

Limit kredytowy przyznawany jest każdej osobie, która wypełniła swój profil w 100 procentach i ustalany jest indywidualnie przez algorytm. Początkowo limit jest niewielki, jednak zwiększa się on z każdą spłaconą w terminie pożyczką, co również dzieje się automatycznie i w sposób indywidualny w zależności od kwoty pożyczki i okresu spłaty.

Maksymalna kwota, jaką można osiągnąć wynosi 10 000 złotych. Okres spłaty pożyczki może wynieść od 5 do 9 tygodni.

Pożyczkę można spłacić przed czasem, jednak nie gwarantuje to automatycznego podniesienia limitu kredytowego dla użytkownika.

Kto może wnioskować o pożyczkę w epeer?

Wniosek o pożyczkę może złożyć osoba pełnoletnia, posiadająca ważny Dowód Osobisty oraz mieszkająca na terenie Polski. Warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji pożyczkowej jest nieposiadanie w tej instytucji żadnej otwartej pożyczki gotówkowej, a także podpisanie umowy z firmą pożyczkową. Niezbędne będzie również posiadanie aktywnego konta bankowego oraz telefonu komórkowego.

Co sprawdza epeer podczas udzielania pożyczki?

Epeer cechuje się innowacyjnością, obierając inną drogę oceny ryzyka kredytowego, niż tradycyjne banki. Platforma wykorzystuje do tego elementy machine- i deep-learningu. Algorytmy bazujące na tych metodach analizują tysiące danych związanych między innymi z odwiedzonymi miejscami, zainteresowaniami, sposobem poruszania się, czy aktywnością w social mediach. Na ich podstawie w sposób w pełni automatyczny zostaje wydany werdykt o udzieleniu pożyczki. Do oceny użytkownika można dodać również takie elementy jak na przykład długość czytania regulaminu serwisu, czy sposób i tempo wprowadzania danych.

Ponadto algorytm platformy sprawdzi kredytowe bazy danych takie, jak na przykład BIK czy KRD.

Opinie na temat epeer

Epeer kontakt telefoniczny
epeer kontakt telefoniczny

Nie da się ukryć, że sposób, w jaki platforma wydaje decyzję o udzieleniu, albo też nie udzieleniu, pożyczki jest odmienny. Wszystko dzieje się z użyciem wyłącznie sztucznej inteligencji, a firma nie chce włączać udziału człowieka w cały proces. Epeer.pl dzięki temu może pochwalić się świetnym wynikiem, a jego algorytmy sprawdzają się w 19 na 20 przypadkach. Czyli oznacza to, że 95 procent pożyczkobiorców spłaca swoje zobowiązania w terminie. Należy jednak pamiętać, że jak każda pożyczka krótkoterminowa, również i oferty proponowane przez epeer mogą posiadać wysokie oprocentowanie.

Jednak jak każdy zautomatyzowany system – i ten może posiadać wady. Sztuczna inteligencja, która analizuje dane o użytkownikach bierze pod uwagę wiele danych. Osoba, która chciałaby dostać pożyczkę, zostaje skrupulatnie prześwietlona pod kątem swoich decyzji i preferencji zakupowych, odwiedzanych miejsc, czy upodobań. Może to budzić niepokój, szczególnie wśród osób przeczulonych na punkcie prywatności w sieci.

Przez pełne zautomatyzowanie systemu udzielania pożyczek, algorytmy scoringowe mogą błędnie ocenić danego użytkownika, a w efekcie nie udzielić pożyczki osobie, która jak najbardziej byłaby w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Przykładowo korelacja z nieruchomościami, biznesem i wakacjami może zadziałać na naszą niekorzyść. Takie osoby często nie regulują należności w terminie. Na podstawie między innymi takich danych epeer buduje model predykcyjny. Jeśli wiele osób o podobnym profilu nie spłaciło pożyczki w przeszłości, to jest duża szansa że nie otrzymamy pozytywnej decyzji. W Internecie można przeczytać pozytywne jak i negatywne opinie o tej platformie kredytowej lecz w większości są to pozytywne odczucia.

Dla kogo jest pożyczka w epeer.pl ?

Epeer otwiera możliwość otrzymania pożyczki dla osób, które z różnych powodów nie mogą na to liczyć w tradycyjnych bankach lub instytucjach finansowych. Najczęściej są to osoby młode, dopiero rozpoczynające dorosłe życie oraz karierę zawodową. Niewymagana jest tu żadna historia kredytowa, za to pod uwagę brane jest nasze codzienne życie. Dzięki temu algorytm ocenia, czy udzielić nam pożyczki, czy też nie.

Kontakt telefoniczny i Email

biuro[małpa]epeer.pl