Załatwię kredyt każdemu – czyli jak rozpoznać uczciwą ofertę?

Kredyt dla każdego na lewo

Załatwię kredyt każdemu za prowizję

Obecnie na świecie panuje kryzys ekonomiczny, wzrosła inflacja oraz stopy procentowe, przez co zwiększyły się raty kredytów. Wiele osób jest w trudnej sytuacji finansowej, dlatego szukają różnych sposobów, aby się ratować. O ile legalne oferty kredytu są bezpieczne, to można znaleźć wiele propozycji, które budzą wiele wątpliwości – np. ogłoszenie typu “załatwię kredyt bez zdolności” Ponadto wiele osób nie potrafi rozróżnić, które są warte uwagi, a które są zwykłym oszustem, mającym na celu dalsze zadłużenie lub wyłudzenie danych osobowych. 

Zielona pożyczka – Kwota od 1000 do nawet 50 000 złotych

Załatwię kredyt każdemu na lewo – czy to na pewno dobra oferta? 

Desperacja rodzi okazję dla osób, które nie mają skrupułów i wykorzystają każdego, kto nie jest świadomy niebezpieczeństw. Takie naiwne osoby liczą, że istnieje jakiś magiczny sposób, który sprawi, że ich finansowe tarapaty znikną w mgnieniu oka. Hasło “załatwię kredyt na lewo” przestaje być obecnie popularne, ale świetnie oddaje istotę problemu.  

A jest nim poszukiwanie pomocy u osób, które działają na granicy prawa i brak weryfikacji ich szemranej oferty. Twierdzenie, że załatwię kredyt każdemu już powinno obudzić czujność i wydać się podejrzane. Warto pamiętać, że najmniejsze ryzyko istnieje, podczas korzystania z usług osób, które prowadzą w pełni legalną działalność. Mogą to być doradcy finansowi, którzy wyszukują najlepsze oferty pożyczek i biorą za to prowizję. 

Na co zatem trzeba zwrócić uwagę? Na pewno na takie oferty, które mają wiele cech wspólnych, a więc: 

  • mają charakter prywatny – polegają na umowach pomiędzy dwiema osobami fizycznymi. Jeśli jedna z nich nie jest biegła w sprawach finansowych lub nie przeczyta dokładnie umowy, to naraża się na poniesienie dużych kosztów, które mogą znacznie przekroczyć wartość pożyczki, 
  • kredyt po znajomości – na portalach ogłoszeniowych można znaleźć wiadomości typu: “załatwię kredyt każdemu, znam dyrektora banku”. O ile faktycznie znajomości mogą pomagać w różnych sytuacjach, to w znacznie częściej jest to próba oszustwa, w którym ktoś chce zwiększyć swoją wiarygodność, 
  • pożyczki bez BIK, z komornikiem, załatwię kredyt bez zdolności – to treść ofert, które powinny wzbudzić szczególną ostrożność. Ograniczenia w dostępie do kredytu nie zostały wymyślone bez potrzeby. O ile można znaleźć rozwiązanie nawet w bardzo trudnych sytuacjach, to powinno się to odbywać zgodnie z prawem, 
  • ogłoszenie typu “załatwię kredyt za prowizje” – jeśli nie jest oferta od profesjonalnego doradcy, to także warto mieć się na baczności.  

Odnaol pożyczki internetowe dla osób zadłużonych na 0%

Cechą wspólną tych wszystkich ofert jest próba znalezienia przysłowiowej drogi na skróty. Hasło “załatwię kredyt bez baz” jest równoznaczne z zasadą “nie przestrzegam prawa”. A współpraca z takimi osobami nigdy nie kończy się w dobry sposób. 

Kredyt dla każdego na lewo
Załatwię kredyt każdemu za prowizję

Jaka jest najbardziej znana metoda na dokonanie oszustwa bankowego? 

Powyższe oferty są skierowane do osób, które nie mają zdolności kredytowej. Istnieje jednak metoda, dzięki której można wykorzystać osobę, która może wziąć kredyt. Jest to słynna metoda na słupa, w której dostaje się pieniądze za wzięcie zobowiązania za kogoś. Jest to często kojarzone z metodą, w której oszust mówi: załatwię kredyt za prowizje, jednak w tym wypadku osoba poszkodowana nie chce mieć zobowiązania.  

W rezultacie nie dostaje ona żadnych pieniędzy, a musi co miesiąc oddawać bankowi część swojego wynagrodzenia. Nie ma żadnych podstaw, żeby sądzić, że zobowiązanie będzie rzeczywiście regulowane przez osobę, która zamieściła ogłoszenia.  

Finanse Dla Ciebie Opinie Klientów – Konsolidacja Chwilówek Online

Jakie przesłanki wskazują, że oferta pożyczki lub kredytu za prowizję jest uczciwa? 

Jeśli ktoś twierdzi: “załatwię kredyt każdemu”, to jego wiarygodność powinna zostać natychmiast zweryfikowana. Nie ma najmniejszego powodu, aby spieszyć się z przyjęciem takiej oferty. Warto także sprawdzić inne przesłanki. Warto zapytać, skąd pochodzi finansowanie tej pożyczki – jakie jest jej źródło? Koniecznie trzeba poznać mechanizm działania tego typu ofert. Jeśli ktoś załatwia kredyt bez baz, to trzeba zapytać o legalność jego działalności – chociażby o nr. KRS.