• 28.03.2018

  Hybrid Initial Offering, czyli jak pogodzić projekty IPO i ICO

  Jeszcze do niedawna inwestorów można było podzielić jedynie na tych którzy inwestują na giełdzie i tych, którzy ze spółkami publicznymi nie chcą mieć za wiele do czynienia. Od zeszłego roku pojawił się jednak nowy typ inwestora: inwestor kryptowalutowy.

 • 12.01.2018

  ERNE VENTURES ogłasza wejście w blockchain

  Erne Ventures, notowany na warszawskim rynku NewConnect fundusz inwestujący dotychczas głównie w spółki growe, zmienia swoją strategię. Teraz działalność spółki ma kręcić się wokół technologii blockchain.

 • 02.01.2018

  Giganci finansowi zaczynają testować blockchain Ripple

  XRP (waluta Ripple) rozpoczął 2017 rok z wartością około 1 centa, gdy dzisiaj wycena jest ponad 100 razy większa... SBI Holdings i kilka innych, dużych firm produkujących karty kredytowe, ogłosiło plany utworzenia stowarzyszenia. W ramach niech uczestnicy będą dzielić się historią transakcji i weryfikować wzajemne płatności – korzystając z blockchaina transakcji Ripple.

 • Rzecznik UKNF: Przestrzegamy przed zagrożeniami związanymi z kryptowalutami

  "...przedstawienie zagrożeń związanych z inwestowaniem w waluty wirtualne jest naszym obowiązkiem. Nie jest to zjawisko nielegalne - ktoś, kto chce zainwestować w kryptowaluty, nie łamie prawa."

 • 18.12.2017

  Bitcoin otarł się o 20 000 dolarów. CME startuje z kontraktami

  To był kolejny ciekawy weekend na rynku bitcoina. Po dość spokojnym tygodniu, przyniósł przyspieszenie wzrostów i nowe rekordy najpopularniejszej kryptowaluty, której kurs otarł się o okrągły poziom 20 000 dolarów. Na największej giełdzie na świecie – CME – rozpoczęły się notowania kontraktów terminowych na bitcoina.

 • 18.12.2017

  Rewolucja ICO i kryptowaluty – aspekty prawne

  Skomplikowane procedury, prawne regulacje, wymogi kapitałowe oraz inne ograniczenia obejmujące rynek giełdowy… To wszystko sprawiło, że coraz więcej osób zaczęło szukać alternatywnych form finansowania i inwestowania. Takim nowym miejscem stało się tajemniczo brzmiące “ICO”.

 • 18.12.2017

  Kryptowaluty zrewolucjonizują finanse i zostaną z nami na zawsze

  O tym, czy kryptowaluty to bańka, jakie powinny być regulacje na tym rynku, czy bitcoin to waluta oraz ograniczaniu swobody kryptowalutowej rozmawiamy z Rafałem Zaorskim, prezesem Fundacji Trading Jam, która pomaga traderom i jest ich głosem w ważnych dla nich sprawach.

 • 18.12.2017

  Bitcoin na nowych szczytach. Pokonał tulipomanię

  Bitcoin przyzwyczaił w ciągu ostatniego czasu do ekspresowego wzrostu kursu i bicia nowych rekordów. Ostatni tydzień przyniósł wprawdzie spowolnienie dynamiki wzrostów, jednak nowe rekordy wciąż stają się faktem. Eksperci policzyli, że bitcoin jest największą w historii bańką inwestycyjną, pokonując nawet tulipomanię.

 • 26.11.2016

  "Kierowca BTCC zachwycony Arrinerą Hussarya GT" - artykuł w cartests.net
 • 25.11.2016

  "Arrinera Hussarya GT – wszystko, co chcielibyście o niej wiedzieć" - artykuł w autogaleria.pl
 • 24.11.2016

  "Pierwsze polskie auto wyścigowe Arrinera Hussarya GT" - artykuł w Rzeczpospolitej
 • 16.11.2016

  Arrinera w Brooklands

  Polskie przedsiębiorstwo z bazą produkcyjną w Wielkiej Brytanii, Arrinera Racing, wybrało historyczny tor wyścigowy w Brooklands jako miejsce prezentacji dwóch prototypów wyścigowego samochodu klasy GT3, Arrinera Hussarya GT, w nowym wzorze malowania.

 • 10.11.2016

  Fundusz ERNE VENTURES – wyniki finansowe Q3 2016
 • 08.11.2016

  Rząd zmobilizuje twórców nowych technologii (Rzeczpospolita)

  Prezes ERNE VENTURES Arkadiusz Kuich skomentował otwarte konkursy NCBR, tzw. Grand Challenge.

 • 03.11.2016

  Jak zamienić odkrycie w wynalazek, na którym zarobią akademik i przedsiębiorca? [DEBATA DGP]

  Arkadiusz Kuich - Prezes Zarządu ERNE VENTURES - uczestniczył w debacie zorganizowanej przez Dziennik Gazeta Prawna.

 • 28.10.2016

  Fundusz ERNE VENTURES kupił udziały w Super Liquid

  Fundusz inwestuje w innowacyjną branżę cieczy zagęszczanych

 • 04.10.2016

  Fundusz ERNE VENTURES rozszerza zarząd

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy wchodzący w skład indeksu NCFocus, rozszerzył skład zarządu. Do zarządu dołączyli Wojciech Tomikowski – ekspert w zarządzaniu inwestycjami private equity i venture capital oraz Paweł Sobkiewicz i Łukasz Mitan – specjaliści rynku kapitałowego.

 • 06.09.2016

  Fundusz ERNE VENTURES kupił udziały w Graphene Solutions

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy wchodzący w skład NCIndex30, kupił 24,94% udziałów spółki Graphene Solutions. Transakcja jest elementem umowy inwestycyjnej podpisanej w lipcu tego roku, a jej wartość wyniosła blisko 0,5 mln zł.

 • 25.08.2016

  ERNE VENTURES – umowa inwestycyjna z VR VISIO Group

  Fundusz podpisał ponadto trzy nowe listy intencyjne

 • 09.08.2016

  ERNE VENTURES planuje kolejne emisje akcji

  Środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje i poszerzenie portfela innowacyjnych spółek

 • 29.06.2016

  ERNE VENTURES stawia na branżę motoryzacyjną

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, bardzo dobrze ocenia swoją inwestycję w segmencie motoryzacyjnym. Spółka portfelowa Arrinera S.A. przedstawiła swój supersamochód Arrinera Hussarya GT podczas festiwalu motoryzacyjnego odbywającego się w Wielkiej Brytanii.

 • 29.06.2016

  ERNE VENTURES informuje o prezentacji Arrinery Hussarya GT na prestiżowym festiwalu w Anglii

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, informuje, iż notowana na NewConnect spółka portfelowa Arrinera S.A. przedstawiła swój supersamochód Arrinera Hussarya GT podczas festiwalu motoryzacyjnego odbywającego się w Wielkiej Brytanii.

 • 23.06.2016

  ERNE VENTURES oczekuje na debiut QubicGames na NewConnect

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, otrzymał informację od spółki portfelowej QubicGames o zarejestrowaniu przed Sąd podwyższenia jej kapitału zakładowego.

 • 09.06.2016

  ERNE VENTURES zamierza przejść na rynek regulowany GPW

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, zamierza przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. 

 • 19.05.2016

  ERNE VENTURES: Huckleberry Games z kampanią na Kickstarterze

  Spółka Huckleberry Games z portfolio ERNE VENTURES poinformowała o rozpoczęciu kampanii na serwisie Kickstarter. Celem jest pozyskanie co najmniej 200 tys. zł.

 • 16.05.2016

  ERNE VENTURES zalicza bardzo udany kwartał

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, wypracował 2.134 tys. zł jednostkowego zysku netto w 1 kw. 2016 r. Spółka cały czas rozwija podmioty wchodzące w skład jej portfelowe inwestycyjnego, co powinno pozwolić utrzymać wzrost wyników finansowych w kolejnych kwartałach.

 • 02.03.2016

  ERNE VENTURES rozwija spółki portfelowe

  ERNE VENTURES, fundusz kapitałowy notowany na rynku NewConnect, poinformował o pozyskaniu przez spółkę portfelową NanoStal finansowania z NCBiR oraz o przekształceniu Huckleberry Games w spółkę akcyjną.

 • 04.02.2016

  ERNE VENTURES wierzy w branżę gier

  ERNE VENTURES, Spółka notowana na rynku NewConnect zajmująca się inwestycjami kapitałowymi, bardzo dobrze ocenia perspektywy dla branży gier komputerowych. W dniu dzisiejszym odbyła się światowa premiera gry „Geki Yaba Runner”, której producentem jest QubicGames - spółka portfelowa ERNE VENUTRES.